PASO DOBLE SPECIAL

Typ kurzu:Dospělí od 25 let 
Typ kurzu:Začátečníci  •  Mírně pokročilí 

Oblíbené dvouhodinové lekce pro dospělé, které se zaměřují na taneční styl PASO DOBLE. Tančí se sólo a je lekce určana pro ženy. Dlouhou širokou sukni s sebou!

Během dvouhodinovky paso doble s Vaškem se naučíte jednu delší choreografii, na které budete pracovat v delším úseku než na běžné lekci. Během výuky jsou také krátké pauzy, běhěm kterých bude pro vás připraveno malé ovocné občerstvení a můžete si zakoupit kávu nebo nealko a seznámit se s otatními. Lekce jsou určeny pro dospělé začátečníky a mírně pokročilé, a to jak pro členy studia, tak i nové zájemce.

Charakter tance: Paso doble je společenský tanec španělského původu představující pohyb toreadora v aréně a partnerka potom představuje šátek – muletu toreadora. Do povědomí se dostal v první polovině dvacátých let, kdy se více rozšířil. Mezi evropské tance ho zařadili francouzští tanečníci. Svůj původ má v lidových španělských tancích oslavujících vítězného toreadora. Naznačuje pohyby toreadora v aréně a práci s muletou.

Partnerce dává rovnoprávnější postavení druhý kořen paso doble – flamenco. Týká se to hlavně práce rukou, které naznačují používání kastanět, a postavení těla.

Výjimečnost podtrhuje i doprovodná hudba, která má svou ustálenou strukturu s typickými korunami, vytvářející iluzi určitého příběhu. Paso doble se tančí se ve 2/4 taktu a jeho tempo se pohybuje mezi 60 a 62 takty za minutu.

Paso doble je velmi smyslný tanec, plný emocí a dramatičnosti.

Tančí se samostatně, nepotřebujete partnera.

Seznam termínů kurzu

Podobné kurzy

Reference našich zákazníků

Další reference