TANEČNÍ LEKCE

 • STREET DANCE
  Hip-Hop, House dance, Hype

  Street dance zahrnuje všechny pouliční tance, ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace. Mezi taneční techniky a styly, které lze do Street dance zařadit patří hip hop new style, hip hop old style (klasický, počáteční hip hop), hype, funky, součástí toho je jako úplně první lockin', dále pak poppin' a house. Všechny tyto tance jsou neoddělitelně spjaty s konkrétní hudbou a životním stylem
  Více informací
 • DISCO DANCE
  disco dance, show dance

  Zásadou tance DISCO DANCE je rytmus, nebo-li tempo a patří mezi nejtěžší typy rytmických tanců. Pro svou muzikálnost, taneční variabilitu a originalitu si disco drží srdce dívek a chlapců již od 70. let až po současnost. Disco dance je energický, přesný a moderní tanec, při kterým je vyžadována dobrá fyzička, svalová kondice, rytmus a celková energie vložená do tance. Nejtypičtějšími pohyby pro tento styl jsou dynamické pohyby paží, které zdůrazňují pohyb těla, flexibilita těla, gymnastické prvky a jiné. V současné době je velice moderní mísit disco dance s tzv. vouge dance, což je prvek převzatý z funky stylů. Jedná se o dynamické pózy, postoje a pohyby, které používají modelky při fotografování a wackin dance, který je specifický točením rukou v loktech a v zápěstích, cat walk a jinými prvky.
  Více informací
 • MODERN DANCE
  Contemporary

  V lekcích se naučíte styl, který vznikl na začátku 20.století, jako reakce na poněkud rigidní techniku baletu. Cíl spočítá v nenucenosti pobytu, použitím přirozených linií těla, plynulost a přirozenost pohybu. Kombinuje techniku klasických stylů a moderních tanečních technik, kde se klade důraz na zvládání pohybu na zemi (floor work). Pohyb není rytmizován, vychází z pocitu tanečníka a jeho hudebního cítění.
  Více informací
 • AFRO DANCE A DANCEHALL

  Afro dance lekce jsou určené pro starší, kteří se nebojí projevu svého těla a dokážou si užít radost z pohybu. Výuka je zaměřena na základní techniku afrohousu a kudura, kterou zvládne i méně pohybově nadaný tanečník. Osobitost každého jedince je vyjadřována zcela individuálně, v každém pohybu spočívá krása, každý pohyb vyjadřuje právě vás.

  Rozhodně se jedná o styl velmi moderní, který stojí za to vyzkoušet. Je plný dynamiky, vyzývavosti, ale zároveň dá zabrat vaší fyzičce. Z velké části čerpá z techniky izolovaných pohybů pánve a boků, používá techniku zvanou afroshake. Mezi nejznámější prvky patří např. "wine & dip", "whine up", "tek weh yuhself", "dutty wine", "boosie bounce", "sweep", "pon di river", "willie bounce", atd.
  Více informací