Barbora Bartecká

Věnuje se pohybovému divadlu a práci s amatérskou taneční skupinou, improvizační techniky, rozvíjení tělesných možností, společenská prevence pomocí pohybu a tance, výrazové prvky.
Zabývá se také individuální klasickou hudbou (klavír, zpěv, technika hry na klavír, noty) a oblasti uměleckých terapií pracuje s klienty individuálně, ale také skupinově .

 

 

Zkušenosti lektorky z tanečního oboru:

Tanečně pohybová terapie:

Od r.2015: zařazení do lektorského týmu pro oblast Tanečně-pohybové terapie, a hostující lektor pro oblast Dramaterapie, Akademie Alternativa, Olomouc.

Rena Milgrom (TPT, Labanova analýza pohybu, vědomé tělo), Maria Antonova (dramaterapie, TPT), Elena Schmutzová (eurytmie), Sabine Fichter (TPT, autentický pohyb), Helen Payne (autentický pohyb, TPT), Marie Blahutková (psychomotorika)
Tanec:
klasický tanec – Markéta Pospíšilová, Jihoindický tanec Bharatanatyam (Kripa Devi), orientální tanec (Radka Silberová)
Technické workshopy:
Jana Ryšlavá (párová akrobacie, partneering, floorwork, contemporary), Daniel Squire (náhled do techniky Merce Cunningham), Oliver Mahar (contemporary), Mario Radačovský (klasický tanec)
Samostudium:
Výrazový tanec, práce s tělem a gravitací (Paxton), pohybové divadlo, Duncan pojetí tance, improvizační techniky v současném tanci, fyzické divadlo aj..
Choreografie:
Skupinové tématické a strukturované improvizace v rámci tanečních dílen (vystoupení), vlastní choreografie pro vystoupení jako strukt.improvizace: Pod povrchem (2014), Vánoční přání (2014), 2015 – spolupráce na choreografii pro vystoupení – individuálně, skupinově, choreo pro David Stypka a Bandjeez (2016)

DSC_6505